Program djeca u prirodi

Djeca u prirodi naziv je programa namijenjenog dječjim vrtićima Grada Zagreba koji se ostvaruje u organizaciji Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport.

Program okuplja djecu starije vrtićke dobi koja na pet dana zamjenjuju svoj boravak u vrtiću i kod kuće s boravkom u prirodi Grada mladih, u društvu svoje vrtićke skupine i vrtićkih odgajatelja.

Djeca su smještena u paviljonima čije su spavaonice i sanitarni čvor posebno uređeni i opremljeni za njihov prihvat. Cjelodnevni program se ostvaruje, osim na otvorenom u prirodi, i u tematski uređenim učionicama koju su opremljene suvremenom didaktikom i igračkama.

Hrana se poslužuje u prostranom restoranu i primjerena je uzrastu djece, a na jelovniku  se nalaze jela kojima se djeci nastoji približiti zdravi način ishrane.

Program provode djelatnici dječjih vrtića, odgajatelji i odgajateljice te animatori osposobljeni za rad s najmlađima.